Projektový týden - Šikovné ruce

Týden zaměřen na naše ruce, na nejdokonalejší nástroj našeho těla. Žáci I. oddělení si celý týden povídali a vyzkoušeli, co vše jejich ruce umí, jak se pomocí rukou dá dorozumět, jak se o naše ruce staráme a co vše se dá vytvořit z otisku dlaní. Žáci II. oddělení si projektový den užili na ZŠ Dolní Rožínce, kde pod vedením paní učitelky Mgr. Hany Punčochářové, si vyzkoušeli, jak šikovné ruce mají. Tvořili z keramické hlíny a pod jejich rukama vznikaly krásné výtvory a to soviček či kočiček.

Úspěchy v soutěži Požární ochrana očima dětí

Tato soutěž má již mnohaletou tradici. Každý rok se jí naše škola účastní a každý rok máme opravdu krásné úspěchy. A rozhodně to není tím, že by o ni byl malý zájem. Ba naopak. Je velmi oblíbená a počet zasílaných prací přesahuje v jednotlivých věkových kategoriích často stovky.

Letošní rok byl trochu jiný. Covid se projevil i při odesílání prací do této soutěže. Přesto se jí v okresním kole zúčastnilo 13základních škol a z každé kategorie byla vyhlášena, jako vždy, první tři místa. A naše úspěchy:

V literární části:

Žáci třetích až pátých ročníků:

1.místo – Jiří Šustal

2.místo – Sára Zuchnická

3. místo – Sofie Mynářová

Ve výtvarné části:

Žáci prvních a druhých ročníků:

2. místo – Sofie Šustalová

Žáci třetích až pátých ročníků:

1.místo – Kateřina Rubínová

2.místo – Tereza Žáková

Z každé kategorie postoupili žáci z prvních tří míst do krajského kola. A i zde měla naše škola nádherné úspěchy.

Sofie Mynářová získala 1.místo a Kateřina Rubínová 2.místo, každá ve své kategorii.

Diplomy a ceny přijeli do naší školy předat zástupci Okresního sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. K naší smůle byly starší ročníky na exkurzi a cenu mohla převzít pouze jedna žákyně. Ale hned druhý den jsme měli štěstí. Naši školu navštívil starosta SH ČMS pan Jan Slámečka, který ochotně ceny rozdal ostatním žákům. Všem oceněným blahopřejeme a věříme, že tato krásná soutěž bude pokračovat dál.

Úspěch v soutěži Stavíme ze stavebnice ROTO

Kraj Vysočina předává vždy na začátku školního roku novým prvňáčkům stavebnici ROTO. A na konci roku pro žáky 1.-3.třídy pořádá soutěž Stavíme ze stavebnice ROTO. Letos se přihlásilo 36 soutěžních týmů a porota vybrala 9 nejlepších ( z každého ročníku 3).

A úspěch na naší škole slaví žáci třetího ročníku, kteří se mezi tři nejlepší dostali.

Gratulujeme!

Soutěž na naší škole

Když jsme v únoru pořádali projektový den „Vše, co kolem sebe vidíš, pochází ze země“, zakončením dne bylo i vyhlášení soutěže. Ta se vztahovala nejen k mineralogii, ale i ke škole v Rožné. Na vítěze čekala odměna – krásná drúza ametystu a knižní odměny.

Úkoly byly náročné.

1. Najdi v Rožné všechna místa, kde se v minulosti vyučovalo.
  2. Zjisti, jaké nerosty a horniny jsou na Hradisku a pokus se je najít.
  3. Vypátrej nejstarší vysvědčení, které mají tvojí příbuzní.

Soutěže se dobrovolně zúčastnilo 24 žáků 2.-5.ročníku. Na prvních pěti místech se umístili:

1.místo – Nela Švestková

2.místo- Ondřej Špaček

3.místo – Maria a Ondřej Trávníčkovi

4.místo – Jiří Šustal

5.místo – Zuzana Beranová

V pátek 12.února se na škole konala recitační soutěž. V jednotlivých třídách byli vyhlášeni tito vítězové:

1.třída

1.místo: Sofie Šustalová, Monika Dufková

2.místo: Dorota Filipová

3. místo: Vojtěch Dočkal, Johana Nevěčná

2.třída

1.místo: Petra Korbičková

2.místo: Ema Kaštylová, Ondřej Špaček

3.místo: Zuzana Beranová

3.třída

1.místo: Žofie Zuchnická

2.místo: Zdeněk Vejpustek

3.místo: Pavel Krajčo, Karolína Žáková

4.třída

1.místo: Jiří Šustal

2.místo: Matyáš Nevěčný

3.místo: Tadeáš Baxant, Vojtěch Vlk

5.třída

1.místo: Sára Zuchnická

2.místo: Jan Filip, Kateřina Rubínová

3.místo: Lucie Kobzová

Čestné uznání poroty obdrželi Marek Žák a Tereza Žáková za zaslání videa s básničkami.

Všem recitátorům blahopřejeme.

O čarovné vodě

Naše škola zaslala v loňském školním roce několik prací do celorepublikové literární soutěže O čarovné vodě, kterou pořádala knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně společně s Nadačním fondem festivalu Jičín – město pohádky.

V kategorii 1.-5.ročník se v Jičíně sešlo 52 prací. Pořadatel soutěže vyhlásil první tři místa a 6 čestných uznání. Mezi těmito šesti byli naši tři žáci – Alexandr Mynář, Jiří Šustal a Tereza Žáková. Blahopřejeme.

ZŠ a MŠ Rožná Základní škola a Mateřská škola Rožná,